چگونه با چسب عینک شکسته را تعمیر کنیم؟

چگونه با چسب عینک شکسته را تعمیر کنیم

تعمیر عینک شکسته با چسب ممکن است در نگاه اول کاری بسیار راحت به نظر برسد. در صورتی که به هیچ وجه این‌طور نیست. برای انجام این کار شما باید نهایت دقت را به خرج دهید. زیرا اگر این کار را اشتباه انجام دهید، عینک آسیب جدی ببیند.

همان‌طور که می‌دانید عینک‌ها در اثر گذر زمان و یا استفاده بیش از اندازه دچار فرسودگی و همچنین شکستگی می‌شوند. مسلما در هنگام بروز چنین مشکلی، باید عینک را نزد یک متخصص برد تا بتواند آن را تعمیر و درست کند. اما این کار علاوه بر صرف زمان و همچنین هزینه، می‌تواند مشکل دیگری نیز داشته باشد.

برای مثال وقتی عینک شما برای تعمیر می‌رود، در حقیقت تا چند روز بینایی شما دچار مشکل می‌شود. زیرا دیگر عینکی نیست که به بینایی شما کمک کند. پس بهتر است فکر دیگری کنید. برای مثال چرا خودتان دست به کار نمی‌شوید و عینکتان را تعمیر نمی‌کنید؟

نحوه تعمیر عینک شکسته با چسب به چه صورت است؟

توجه داشته باشید برای آن که بتوانید عینک شکسته خود را تعمیر کنید، باید چند نکته مهم را به‌خاطر بسپارید که از جمله آن‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • دقت کافی در انجام مراحل کار

بسیار از افراد بر این باورند که به راحتی می‌شود با زدن چند قطره چسب به محل شکستگی عینک، آن را به طور کامل درست کرد. اما این نکته را نمی‌دانند که اگر کلیه مراحل این کار را به درستی و با دقت انجام ندهند ممکن است دیگر نشود عینک را تعمیر کرد و باید مستقیما آن را به داخل سطل زباله انداخت.

  • انتخاب یک چسب مناسب

کیفیت یکی از نکات مهم در رابطه با تعمیر عینک شکسته با چسب است. برای مثال اگر کلیه مراحل چسباندن را به خوبی انجام داده باشید اما چسبی که خریداری کرده‌اید مناسب آن نباشد، در حقیقت شما هیچ کار کاری انجام نداده‌اید.

انواع چسب برای تعمیر عینک شکسته
انواع چسب برای تعمیر عینک شکسته

 

انواع چسب برای تعمیر عینک شکسته

در نظر داشته باشید که چسب‌ها دارای انواع بسیار متنوعی هستند که هر کدام از آن‌ها ویژگی‌های خاص خود را دارند و همین موضوع موجب شده است تا شما بتوانید از آن‌ها در صنایع مختلف استفاده کنید. از جمله این چسب‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • چسب‌های همه کاره

در واقع این روش یکی از بهترین راه ها برای  تعمیر عینک شکسته با چسب است. این نوع چسب‌ها نیز دارای انواع متفاوتی هستند و شما می‌توانید بسته به نیازتان نسبت به خرید هر کدام آن‌ها اقدام کنید.

  • چسب قطره‌ای فوری سوپر گلولازیو

یکی از ویژگی‌های مهم این نوع چسب‌ها، قطره‌ای بودن آن‌ها است. به این صورت که شما می‌توانید به راحتی از آن برای چسباندن ریزترین نقاط فریم خود استفاده کنید.

  • چسب فوری مایع مکس بون

یکی دیگر از انواع چسب‌ها که شما می‌توانید از آن برای چسباندن فریم شکسته خود استفاده کنید، همین چسب فوری مایع مکس بون است. یکی از ویژگی‌های مهم این چسب شفافیت بالای آن می‌باشد. همچنین شما می‌توانید از آن برای چسباندن فریم عینک‌های فلزی و پلاستیکی به بهترین شکل استفاده کنید. این روش در واقع یکی دیگر از روش های تعمیر عینک شکسته با چسب به شمار می رود.

  • چسب 123 رازی

یکی دیگر از انواع چسب‌های کاربردی در این زمینه، چسب 123 است که به جرعت می‌توان آن را در دسته سریع ترین چسب‌ها قرار داد. نحوه استفاده از این نوع چسب‌ها، بسیار شبیه به چسب‌های قطره ای است. شما با استفاده از چسب‌های 123 به راحتی می‌توانید قطعات ریز و کوچک فریم عینک خود را بچسبانید.

آموزش تعمیر عینک شکسته با چسب

برای آن که بتوانید عینک شکسته خود را با استفاده از چسب به خوبی تعمیر کنید، با مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید. توجه داشته باشید که تمامی این مراحل را باید با دقت کامل انجام دهید تا نتیجه کار نیز راضی‌کننده باشد. این مراحل به ترتیب زیر است:

  • تمیز کردن سطح عینک با استفاده از پد الکلی

در این مرحله باید قسمتی از فریم عینک را که شکسته است در صورت وجود آلودگی، با استفاده از استون و یا پد الکلی تمیز کنید. دقت داشته باشید که حتی وجود خرده فریم عینک روی سطح آن نیز می‌تواند در فرایند چسباندن آن خلل ایجاد کند. این را بدانید که پس از پایان عملیات نیز سطح فریم عینک را با پد الکلی مجددا تمیز کنید.

  • پوشاندن شیشه‌های عینک با پارچه

این کار موجب می‌شود تا بتوانید در زمینه تعمیر عینک شکسته با چسب عملیات چسباندن را با خیال راحت انجام دهید و نگران برخورد چسب با شیشه‌های عینک خود نباشید. برای این کار می‌توانید بر روی پارچه از کش هم استفاده کنید تا محکم‌تر بماند.

  • چسباندن محل شکستگی فریم

در این مرحله، عملیات چسب زدن را با دقت آغاز کنید. توجه داشته باشید که چسب را به صورت یک‌لایه نازک به دو سر شکسته شده فریم عینک بزنید. برای جلوگیری از کثیف‌شدن دیگر سطوح بهتر است از حجم زیادی چسب استفاده نکنید و تنها به یک‌لایه نازک اکتفا کنید.

  • انتظار برای خشک‌شدن چسب

در مرحله آخر تعمیر عینک شکسته با چسب با توجه به نوع چسبی که مورد استفاده قرار داده‌اید، باید چند ثانیه دو سر چسب زده شده را به هم دیگر فشار دهید و منتظر بمانید تا کمی خشک شود. سپس آن را در جایی قرار دهید و پس از چند ساعت که از ساکن ماندن آن گذشت می‌توانید از عینک خود دوباره استفاده کنید.

نحوه خرید چسب مناسب عینک

چنانچه شما هم قصد خرید این نوع از چسب‌ها را دارید، می‌توانید سری به سایت چسب رابو بزنید. در سایت می‌توانید از قیمت هر کدام از چسب‌های یاد شده مطلع شوید و بر اساس نیازتان نسبت به خرید هر کدام از آن‌ها اقدام کنید.

در نظر داشته باشید که برای افزایش کیفیت خرید خود می‌توانید با کارشناسان ما در مجموعه چسب رابو در ارتباط  باشید. کارشناسان ما همواره آماده‌اند تا در صورت لزوم مشاوره‌های لازم را به شما ارائه دهند.

 

تعمیر عینک شکسته با چسب
تعمیر عینک شکسته با چسب

تعمیر عینک شکسته با چسب چه مزیتی دارد؟

اصولا شکستن عینک یکی از اتفاقات بسیار ناگواری است که بسیاری از افرادی که از عینک استفاده می‌کنند، همواره با آن درگیر می‌باشند. تفاوتی ندارد که شما از عینک‌آفتابی استفاده می‌کنید و یا از عینک‌های طبی بهره می‌برید. در نهایت شکستن هر دو می‌تواند شما را آزرده خاطر کند.

یکی از نکاتی که نباید از آن غافل شد، اهمیت بیشتر عینک‌های طبی می‌باشد. شکستن عینک‌طبی آن هم در صورتی یک عینک یدکی نداشته باشید می‌تواند بینایی شما را به شدت تحت تاثیر قرار دهد. از یک طرف مراجعه به یک متخصص برای تعمیر عینک، می‌تواند علاوه بر صرف هزینه، چند روزی بینایی شما را دچار اختلال کند.

پس بهترین راه این است که خودتان نسبت به تغییر عینکتان اقدام کنید. فراموش نکنید که برای خرید هر کدام از چسب‌های عینک می‌توانید به سایت چسب رابو مراجعه و نسبت به خرید آن اقدام کنید. تعمیر عینک شکسته با چسب می تواند یکی از بهترین گزینه ها در مواقع حساس باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *